« Koristnost in uporabnost NLP-ja | ''Slepe pege'' pri vodenju » |
Uvajanje sprememb
Vsak sistem ima praviloma večjo ali manjšo množico podsistemskih enot. Če v podjetju uvajate kakšno spremembo, bo ta običajno vplivala na več podsistemskih enot in vse se na spremembo ne odzivajo z enako hitrostjo. Pri tem se eni prilagajajo hitreje, drugi počasneje, razlika v hitrosti pa povzroča motnje, probleme, konflikte, nezadovoljstvo, slabe rezulate ter neuspehe… Če je sprememba precej velika in če med vpletenimi ni zadosti velike stopnje zaupanja ter sodelovanja, obstaja nevarnost, da bo sistem pri uvajanju spremembe razpadel.
Pri uvajanju sprememb je koristno poskrbeti za troje:
1. Spremembe uvajajte postopoma in v obvladljivem obsegu.
2. Pogosto poskrbite za aktivnosti, pri katerih se bo zaupanje in sodelovanje med zaposlenimi povečevalo.
3. V načrtovanje uvajanja sprememb vključite zaposlene, obvezno pa vodje posameznih podsistemskih enot. Če vodje niso pripravljeni 100% sprejeti ter udejaniti sprememb, je malo verjetno, da jih bodo sprejeli zaposleni.
Za hitro in učinkovito uvajanje sprememb se lahko obrnete na naše podjetje. Proces uvajanja sprememb vam pomagamo pospešiti s treningi, osebnimi ali skupinskimi coachingi ter teambuilding programi. Korist teambuildinga je v tem, da lahko že samo v enem dnevu vplivamo na to, da se medsebojno zaupanje in sodelovanje krepko povečata.
——————————————————————————————————-
Avtor zapisa: Marjan Račnik
Marjan Račnik poslovni trener, coach in NLP trener, izvajam razna odprta poslovna izobraževanja, ki se jih lahko udeležijo posamezniki (http://www.vodja.si/odprta-izobrazevanja/) ter interna izobraževanja v podjetjih (http://www.vodja.si/za-podjetja/). Sem tudi avtor knjige POSTANI NAJBOLJŠI VODJA, ki je izšla leta 2010.
Kontakt: marjan@vodja.net ali pokličite 051 362 153
——————————————————————————————————–